REDNA YACHTS

Yeni İnşa

Kişiye özel bir tekne üretme fikri genelde bir çok müşteride anlık bir karar olarak değil de yıllar içerisinde çeşitli tekneler deneyimledikten sonra oluşan bir karar olarak ortaya çıkmaktadır. Her tasarım ürünü gibi tekne de bir ödünler bütünüdür ve her teknenin mimarisinin getirdiği avantaj ve dezavantajlar vardır. Yıllar süren tekne deneyiminden sonra bazı tekne sahipleri isteklerini mükemmel şekilde karşılayacak teknenin arayışına girmektedir. Biz de müşterilerimize bu konuda yardımcı olmaktayız ve süreci aşağıdaki sıralamayla yönetmekteyiz.

Redna Yachts New Build Design

TASARIM

Kişiye özel tekne tasarım sürecinde asıl işimiz tekne sahibiyle beraber teknenin varoluş amacını belirleyerek kullanacak kişinin hayat tarzını yansıtacak ve ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak ürünü ortaya çıkarmaktır. Bu amaç doğrultusunda tekneyle ilgili istenen ana hedefler belirlendikten sonra teknenin mimarisini kurgulamaya başlıyoruz. Tasarım sürecinin detaylarını internet sitemizin tasarım kısmında daha detaylı olarak görebilirsiniz.

TERSANE – HANGAR SEÇİMİ

Her ne kadar ekibimiz uluslararası tecrübeye sahip de olsa ofisimiz Türkiye’de yerleşik olduğundan ağırlıklı olarak Türkiye’de yat üretmeyi düşünen müşteriler tarafından tercih edilmekteyiz. Türkiye’de yat üretmeyi düşünüyorsanız sektörü iki ana başlık altında düşünebilirsiniz. 500 GT üzeri sektörü domine eden bir kaç megayat tersanesi ve 500 GT altında tekne üreten çeşitli kurumsal tersaneler veya hangarlar olarak ikiye ayırabiliriz. 500 GT üzeri bir projede size uygun megayat tersanesinin bulunması, tersaneyle olan kontratların düzenlenmesi, teknik şartnamelerin hazırlanması konularında hizmet vermekteyiz. Bu tersaneleri seçerken geçmişte ürettikleri teknelerin kaliteleri, tersanelerin mevcut finansal durumları gibi konularda da müşterilerimize güncel bilgiler sunmaktayız. Diğer yandan 500 GT altı projelerde Türkiye’de kurumsal tersaneler bulunmakla beraber bir çok müşteri de hangar kiralama yoluyla kendileri üretime başlamaktadır. Bu durumda da projenize atayacağınız proje yönetim ekibinin görev ve sorumlulukları daha da artmaktadır. Bu tarz projelerde de baştan sona tüm sürecin yönetimini üstlenmekteyiz.

Redna Yachts New Build Shipyard Selection
Redna Yachts New Build Construction Management

İNŞA YÖNETİMİ

Tekne boyu ne olursa olsun, müşterilere taahhütümüz projeyi en kaliteli ve tecrübeli taşeronlarla yürütmek ve tekneniz için en kaliteli ekipmanları seçmek olacaktır. Markamızı kaliteli projelerle ilintili konumlandırabilmenin tek yolunun bu olduğuna inanıyoruz.

Ekibimiz taşeronları yönetmenin yanı sıra size iş planları oluşturacak ve haftalık raporlar ile size projenin ilerleyişi hakkında sürekli olarak bilgi sağlayacaktır. Ekstra işlerle ilgili gerekli ‘change order’ formlarını düzenlerken projenin başlangıçta belirlenen bütçenizi aşmamasına özen gösterecektir. Diğer yandan projenin teknik şartnameye uygun, üst düzey kalitede ve zamanında bitmesi için özenle çalışacaktır.

DENEME SEYİRLERİ VE TESLİMAT

Tekne teslimat aşaması da genellikle inşa sürecin en yoğun aşamalarından biri olup tüm taşeronların işlerini eksiksiz ve üstün kalitede tamamladığından ve teknedeki tüm sistemlerin sorunsuz çalıştığından emin olmanız gerekmektedir. Deneme seyirlerinin sorunsuz tamamlanması ve teknenin tarafınıza teslim edilmesi sürecindeki tüm teknik konular ve evrak işlemlerinde size yardımcı olmaktayız.

Redna Yachts New Build Sea Trials and Delivery